Козіївський ЗДО (ясла-садок) Краснокутської селищної ради
Богодухівського району Харківської області

Увага!

 

 

Пам"ятка для населення: Що необхідно знати про сказ.

http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/23325976/9260c7230ee941dc435db0eb903c3162.pdf

 

 

 

 

 

 

Гепатит А https://medikom.ua/kak-peredaetsya-gepatit-a/

Гепатит А — це спричинене вірусом гепатиту А захворювання, що вражає печінку. Його також називають хворобою Боткіна. Це захворювання може мати як легкий, так і важкий перебіг.

Вірус гепатиту А передається:

- внаслідок вживання забруднених харчів або води, що можуть містити фекалії інфікованих людей; 

- через недотримання особистої гігієни;

- у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї;

- також причиною інфікування можуть стати деякі види сексуальних стосунків. 

   Вірус гепатиту А зберігається у воді від 3 до 10 місяців, у випорожненнях - до 30 діб, у сухому середовищі за кімнатної температури - протягом тижня. ВГА гине через 5 хв кип’ятіння. 

   Серед факторів ризику гепатиту А: погані санітарні умови; відсутність очищеної води; вживання наркотичних речовин; проживання з інфікованою людиною; сексуальні контакти з людиною, у якої гостра форма гепатиту А; поїздки в район з високою епідемічністю.

Симптоми гепатиту А та інкубаційний період:

Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів.

Серед найпоширеніших симптомів: 

- слабкість та втомлюваність; 

- підвищення температури тіла; 

- втрата апетиту; 

- діарея; 

- блювота; 

- неприємні відчуття в животі; 

- важкість у правому підребер’ї; 

- потемніння сечі; 

- жовтяниця. 

Після перенесеного захворювання на ВГА формується довічний імунітет.

Профілактика гепатиту А

   Інфікуванню гепатитом А можна легко запобігти, якщо дотримуватися правил гігієни рук. Найбільш ефективний спосіб захисту - це миття рук з милом і теплою водою щонайменше протягом 20 секунд. Це особливо важливо перед приготуванням їжі та після відвідування вбиральні.

Тож вберегтися від захворювання допоможуть прості щоденні правила: 

- миття рук перед вживанням їжі та після кожного відвідування туалету; 

- вживання лише кип’яченої води; 

- миття овочів та фруктів. 

   Для профілактики інфікування ВГА існує безпечна та ефективна вакцина. Вона є рекомендованою, тобто не включеною до Національного календаря щеплень.http://https://www.dw.com; http://polvet.gov.ua/uk/news

Як захистити себе та близьких від зараження гепатитом  https://altamedica.com.ua/gepatit-a-yak-zahistiti-sebe-ta-svojih-blizkih

 

Поради під  час війни http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/23325976/d56b884122113f536022e2c03e749cbb.pdf

Кір http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/23325976/cdbba5abc8acc833aa81e44cdd2a4f1a.pdf

Пам"ятка http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/23325976/4c9a77bdb9d8b98ad5f32e9e3537d50a.doc

Мавпяча віспа.

Що викликає хворобу

До цього часу мавпяча віспа була рідкісним захворюванням, викликаним вірусом роду Orthopoxvirus, до якого також входять віруси натуральної і коров’ячої віспи. Мавпяча віспа передається від гризунів до людини або від людини до людини, але захворювання отримало назву через те, що у 1958 році вперше його виявили у лабораторних мавп. У 1970 році медики зафіксували перший випадок мавпячої віспи у людини в Демократичній Республіці Конго.

Вірус переважно поширений у Західній та Центральній Африці, а втім, трапляється по всій території континенту, навіть були поодинокі випадки в США, Ізраїлі, Великій Британії та Сингапурі.

Які симптоми

За клінічною картиною мавпяча віспа є "полегшеною версією" звичайної. Основна відмінність мавпячої полягає в тому, що вона викликає набряк лімфатичних вузлів.

Інкубаційний період захворювання — часу з моменту зараження до проявів перших симптомів — становить від 7 до 14 днів.

Перші симптоми:

  • головний біль;
  • біль у м’язах та спині;
  • збільшення лімфатичних вузлів;
  • лихоманка і озноб;
  • надмірна втомлюваність.

На третій день після початку лихоманки у людини з’являється висип на обличчі, який поступово поширюється на інші частини тіла. Протягом прогресування хвороби висипи перетворюються на наповнені рідиною вузлики, які наприкінці інфекції перероджуються в струпи — сухі кірки на поверхні шкіри. Хвороба може тривати від 2 до 4 тижнів. Помирає кожен десятий інфікований.

Як поширюється інфекція

Вірус передається при вдиханні великих крапель слини під час тісного контакту обличчя до обличчя, при взаємодії з рідинами хворого або зараженими речами. У тіло вірус проникає через пошкодження на шкірі, а також слизові оболонки очей, рота чи носа.

Читате також: "Звичайне життя стаціонару, тільки пацієнти усі з кульовими пораненнями", — хірург з Ворзеля

Від тварини людина може інфікуватися при укусах або подряпинах, а також через приготування м’яса зараженої дичини.

Чи можлива профілактика

Наразі не було потреби спеціально розробляти вакцину проти вірусу мавпячої віспи, адже хвороба не була достатньо масовою. Втім, за даними Національної медичної бібліотеки США, щеплення від звичайної віспи може надійно захистити людину і від мавпячої. Більшість із народжених у Радянському Союзі українців вакцинувалися у ранньому дитинстві, тому вони захищені від інфекції.

Гігієна рук, уникання контактів із рідинами та речами особистого вжитку хворого допоможе попередити зараження.

Як лікується мавпяча віспа

Наразі проти хвороби не існує спеціально розробленої терапії. Спеціалісти Центру з попередження та контролю інфекційних захворювань США радять використовувати противірусні препарати та імуноглобулін віспи корів, аби стабілізувати стан пацієнтів і пришвидшити одужання.

Коксакі 

Через сезонне загострення вірусу Коксакі МОЗ України хоче нагадати про причини, симптоми та профілактику цієї хвороби. 

Вірус Коксакі - це ентеровірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним та фекально-оральним шляхами. Найчастіше вірус підхоплюють діти до п'яти років.

Насправді, Коксакі - це група вірусів із 30 активних ентеровірусів. Вони розмножуються в шлунково-кишковому тракті. Інкубаційний період 7-10 днів. 

Як правило, вірус привозять із подорожей іншими країнами.  

Симптоми вірусу:

  • кашель
  • висока температура
  • можливі розлади шлунку
  • головний біль, біль у м'язах
  • висипка

Прояви хвороби схожі на більшість сезонних захворювань, тому її важко діагностувати. Проте є головний симптом за яким можна безпомилково визначити вірус Коксакі. Це симптом “рука-нога-язик”. Для цього симптому характерна висипка з водяних пухирців, які найбільше локалізуються у ротовій порожнині, між пальцями рук та ніг. Висипка не потребує додаткового догляду, лише в разі запалення потрібно звернутися в лікарню.

Вірус Коксакі не потребує лікування, оскільки має симптоматичний характер. Борються лише з проявами хвороби, до прикладу, з температурою вище 38.5. 

Якщо  у вашої дитини або у вас з'явилися симптоми вірусу Коксакі, відвідайте вашого сімейного лікаря. Після консультації у лікаря, ретельно виконуйте його настанови та залишайтеся вдома.  

Щоб захиститись від вірусу, потрібно дотримуватися простих правил

 

  • Мийте руки після відвідування громадських місць та прогулянок
  • Не контактуйте з хворими
  • Якщо вам потрібно відвідати чи піклуватися про хворого, використовуйте засоби безпеки - рукавички
  • Слідкуйте, щоб малюки не куштували побутових та інших речей

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КІР.

  З початку року на кір в Україні захворіли уже більше 15 тисяч людей (дані станом на 4 лютого 2019 року).  Кір починається, як звичайна застуда.  Кір – небезпечне вірусне захворювання, що є однією із основних причин дитячої смертності у світі Нині в Україні спостерігаємо черговий епідемічний підйом захворюваності на кір, який пов'язаний із низьким охопленням профілактичними щепленнями дітей та з циклічністю цього захворювання.  Зниження охоплення вакцинацією на 5% призводить до значного зростання захворюваності на кір. Складна епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір склалась внаслідок накопичення значного не вакцинованого прошарку серед населення.  Кір – небезпечне вірусне захворювання, що є однією із основних причин дитячої смертності у світі. Захворювання дуже швидко поширюється – вірус кору передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.  Лікарі зазначають, що від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 17 днів, частіше 7-10 днів. Це - прихований період хвороби, коли в організмі дитини розмножуються мікроби. Тому важливо створити в цей час умови для підвищення захисних сил організму дитини в боротьбі з мікробами: відразу після зустрічі з хворим на кір слід повідомити про це лікаря, за його порадою зробити дитині запобіжне щеплення, почати давати йому більше вітамінів і, поки хвороба не проявилася, якомога більше гуляти з ним на свіжому повітрі. По закінченні прихованого періоду дитина захворює. Вона стає млявою, неспокійною, примхливою; у неї порушується сон, знижується апетит, з'являється жар, нежить, кашель. Ці ж ознаки бувають при грипі або застуді, за які часто і приймають початок кору. Через 2-3 дні жар зазвичай спадає, але кашель і нежить посилюються, з'являється чхання, світлобоязнь (дитині боляче дивитися на світло). На внутрішній стороні щік, а іноді й губ, лікар виявляє дрібні червоні цятки, як би посипані дрібними висівками. За цією ознакою лікар безпомилково розпізнає кір. На 4-5-й день захворювання температура знову підвищується до 39-40°С, на шкірі з'являється висип у вигляді рожевих або червоних цяток, злегка піднімаються над поверхнею шкіри. Висип спочатку з'являється за вухами, на обличчі, шиї, на наступний день - на тулубі, а потім поширюється на кінцівки. Разом з появою висипання посилюється нежить і світлобоязнь, повіки набрякають, обличчя стає одутлим, голос грубим або захриплим, а кашель нав'язливим і болісним. Часто приєднується пронос: випорожнення стають рідкими, водянистими. Самопочуття хворого погіршується, дихання частішає. Діти в ці дні особливо мляві, примхливі, то сонливі, то неспокійні. У дітей старше 6-7 років поява висипки може супроводжуватися головним болем, затемненням або втратою свідомості. Деякі з них перебувають у стані глибокого сну і лежать «як пласт», в інших, навпаки, з'являються марення, неспокій, їх доводиться тримати, так як вони прагнуть кудись бігти. При позитивному перебігу хвороби на 4 -5-й день після появи висипки жар проходить, самопочуття дитини відразу поліпшується, висип тьмяніє, але залишається ще протягом 1-3 тижнів у вигляді коричневих цяток. Зникає світлобоязнь, кашель стає м'якшим і рідкісним, задишка і нежить проходять. Дитина починає одужувати, до нього повертається бадьорість, сон, апетит. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Медики підкреслюють, що від коревої отрути найбільше страждають дихальні органи, кишечник, внутрішні оболонки рота, очі, вуха, шкіра. Ці органи і стають місцем для розмноження найрізноманітніших мікробів. Організм ослаблений, тому будь-яка інфекція, яка до хвороби була безпечною, може викликати загрозу та ускладнення.

    Найефективніший метод профілактики кору — щеплення, яке проводиться в 1 та 6 років.

В садочки без відповідних записів у медичній картці про проходження планових щеплень не беруть.

Порядок прийняття до дошкільного навчального закладу регулюється відповідними нормативно-правовими документами. Зокрема, ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначає, що прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. 
- Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичне щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні захворювання або бактеріоносіями. Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.
Підписуючи письмову відмову про щеплення дитини, мало хто з батьків знає про наслідки відмови від планових щеплень (ПЩ).
- Якщо батьки безпідставно відмовляються від щеплень своєї дитини, вони беруть на себе велику відповідальність та повинні вирішувати, яким чином їх дитина має отримати освіту, оскільки ми живемо у правовій державі із затвердженими законами.

 

 

ПАМ´ЯТКА  ДЛЯ БАТЬКІВ.

 

Які щеплення входять до українського календаря щеплень?

 

Паротит (свинка) 12 міс., 6 років, 15 років (хлопці

Туберкульоз 3-7 день, 7, 14 років

Гепатит В 1 день, 1 міс., 6 міс.
Дифтерія 3, 4, 5, 18 міс., 6, 14, 18 років, далі кожні 10 років
Кашлюк 3, 4, 5, 18 міс.
Правець 3, 4, 5, 18 міс., 6, 14, 18 років, далі кожні 10 років
Поліомієліт - инактивированная (нежива) вакцина: 3,4 міс.;
- оральная (жива) вакцина: 5, 18 міс., 6, 14 років
Гемофільна інфекція 3, 4, 5, 18 міс.
Кір 12 міс., 6 років
Краснуха 12 міс., 6 років, 15 років (дівчата)

 

Короновірус

Фото без опису

Фото без опису

Логін: *

Пароль: *