Козіївський ЗДО (ясла-садок) Краснокутської селищної ради
Богодухівського району Харківської області

Історія закладу

У затишному місці серед ялинок та кленів, огорнутий різнокольоровим розмаїттям зелених насаджень, дзвенить дитячими голосами Козіївський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) , що розташувався  в досить гарному типовому двохповерховому приміщенні по вулиці Головченка ,19  с. Козіївка. 

. Якщо ви маєте хороший педагогічний слух, то розрізните в цьому шумі звуки інструментів оркестру, які настроять вас на мажорний лад, а струни вашого серця торкнеться передчуття майбутньої симфонії життя.

В нашому дошкільному закладу, завдячують батькам та вихованцям , за 45 років свого існування він випустив понад 1500 дітлахів. І навіть зараз, кожного дня понад 60 веселих, допитливих, життєрадісних малюків відчиняють двері нашого великого й привітного дому, де турботою й піклуванням їх оточують 18 талановитих, творчих, майстерних, люблячих працівників, з яких 8 – педагоги.

Наш садок працює в режимі, який відповідає запитам батьків. Заклад має гарну матеріально - технічну базу, в ньому створено належне розвивальне середовище. До послуг малят музична зала, кабінети медичної сестри та завідувача.Пройшовши чималий шлях, ми вже можемо говорити сьогодні про певні успіхи в нашій роботі. Яким же був цей шлях і яким буде? Наш імідж – це узагальнений портрет закладу, який створювався протягом 48 років силами всього колективу.

Повернемося на самий початок. Це був   1969 рік , коли була виділена Краснокутською райрадою земельна ділянка в самісінькому центрі с.Козіївка для реконструкції церковної школи під дитячий садок, бо на той час на території села було 3 колгоспи і 3 дитсадка  (Сороківський . Новоодесянський та колгоспу ім..Леніна) які знаходились у маленьких старих хатках, мало пристосованих до потреб дітлахів. І закипіла робота..  Після злиття 3-х колгоспів  в один ім..Леніна, став і один дитячий заклад,що перебував на повному утриманні колгоспу ім..Леніна.В садочку функціювало 3 групи , в яких виховувалось до 60 дітей. З1972 року почав функціонувати дитячий садок колгоспу ім.Леніна Впродовж 45 років існування він  зумів стати острівцем дитинства в бурхливому морі життя для багатьох людей, що виховувалися та працювали в його стінах

 Першим, хто переступив поріг дитячого садка, були Александрова Мотря Олексіївна – завідувачка, Стрілець Марія Іванівна – кухар, Темнохуд Ольга Петрівна, Григоренко  Надія Павлівна ,Зосімова Лідія Сергіївна– вихователі, Стрілець Неля Іванівна –медична сестра…., а першими вихованцями були наші теперішні кухарі Стрілець Ірина Олексіївна (в дівоцтві Погорєлова) та Єременко Ірина Миколаївна (в дівоцтві Бурлака)

В 1986 році був зданий в експлуатацію новий сучасний корпус дитячого садка, типова двоповерхова будівля розрахована на 4 групи(90 місць) і очолила дошкільний заклад  Темнохуд Ольга Петрівна (З 1986 по 1999),вмілий і здібний керівник, що теж внесла свій вклад у розвиток і процвітання садка. Вона освіжила, покращила дизайн закладу, оновила і поповнила його оснащення. Саме для неї випала нелегка доля на кінець ХХ тисячоліття, коли в країні була криза, розруха, коли закривалися і перепрофільовувалися дошкільні заклади. Багато «братів наших» не вціліло. Лише вона своєю наполегливістю, своїм завзяттям, працелюбністю і винахідливістю зуміла утримати садок, зуміла вижити і допомогла  усім працівникам вистояти, зберегти заклад, роботу. Дякують їй сьогодні і ті працівники, що були звільнені в періоди скорочень, і коли відкривалися групи,  люди знову повернулися на свої посади. Вона не допустила розвалу, перепрофілювання, реорганізації і закриття закладу. І хоча із чотирьох груп працювало на той час лише дві, майже всі ми вижили і це завдячуємо їй. Це була світла, щедра і добра людина, і пам'ять про неї вічно житиме у наших серцях.

 Згодом десь з 1987р. заклад поповнився ще рядом  молодих спеціалістів які працюють по цей день:

1987 рік

Стрілець Ірина Олексіївна- .(вихователь,помічник вихователя,кухар)

Божко Лідія Володимирівна – .(помічник вихователя, машиніст по пранню білизни))

1988 рік;

Буряко Олена Миколаївна (вихователь)

Зіненко Валентина Сергіївна(вихователь)

Свир Інна Володимирівна(помічник вихователя)

Єременко Ірина Миколаївна (помічник вихователя, кухар)

Байдала Володимир Миколайович(муз керівник)

1990 рік:

Лисенко Олена Борисівна(вихователь,інструктор з ф-ри)

Рудь Наталія Михайлівна(вихователь,завідувач)

1994

Павлова Ліна Миколаївна(помічник вихователя)

1999

Павлов Микола Іванович(завідувач господарства)

2006

Кулешова Ірина Русланівна(машиніст із прання ...,вихователь)

2010

Нємикіна Лілія Миколаївна (вихователь)

2011

Козар Лідія Миколаївна(помічник вихователя)

З 17 березня 1997 року дитячий садок був переданий на баланс Козіївської сільської ради.

Ознаменувалися роки де закладом керували :

з  1999 року по 2002  рік керівником Козіївської дошкільної дитячої установи була Каленіченко Ольга Володиморівна;

2002-2004 – Гудим Наталія Сергіївна;

2004-2009 – Шокала Надія Володимирівна.

Із вересня  2009 року і по даний час очолює колектив Рудь Наталія Михайлівна .  Під її керівництвом 1 березня  2011 року було   збільшено мережу груп - у  приміщенні ДНЗ відкрито   третю  групу .

 

 За цей великий проміжок часу уже пішли на заслужений відпочинок педагоги – дошкільники – Топчій Віра Володимирівна, Темнохуд Ольга Петрівна; медична сестра старша –Стрілець Неля Іванівна

Варто відзначити , що 40% працівників ДНЗ працюють в ньому більше 30 років; 20% більше 25 років.

У закладі за останні роки багато чого змінилося, покращилося, оновилося. Компактним, зручним є кабінет завідувачки; привабливим, творчим осередком для педагогів є методичний кабінет, та “зелена” кімната.  Естетично оформлений музичний зал, де завжди дзвінко лунає пісня, сплетена з тонких і чистих дитячих голосів. Це проводить заняття з музичного виховання музичний керівник Байдала В.М.. Він терпляче розвиває музичні здібності підопічних. Проникливо, задушевно звучать пісні про Україну . А з яким запалом люблять співати під баян вихованці козацьких пісень, танцювати гопачок чи полечку. Самовіддано люблячи музику, музкерівник  передає почуття й малим, неабиякою педагогічною майстерністю розкриває перед ними красу і багатство музики.

Зовсім не молодий, але творчий і перспективний виховательський колектив, у складі чотирьох  чоловік, постійно прагне до постійного пошуку нових педагогічних горизонтів. Кожен з них має своє обличчя педагога, свої уподобання: одна надзвичайно артистична, друга завзята, трудолюбива, третя відповідальна, а та - хороша майстриня. Та спільне в характері – безмежна любов до дітей, лагідність, терпіння, материнські почуття.

3 2016 року в нашому садочку працює гурток з вивчення англійської мови, який відвідує більше сорока дошкільнят.А навчає чожоземної мови дітлахів вчитель англійської мови Козіївської ЗОШ Макарчук В.М.

 

Логін: *

Пароль: *